همزمان با سال تحصیلی جدید و اول مهر برنامه های شبکه امید با تغییرات محتوایی و ساعتی رو به رو شد.

به گزارش رسیده، مهدی سالم مدیر شبکه امید در خصوص تغییر جدول پخش شبکه امید همزمان با شروع فصل پاییز و آغاز مدارس به خبرنگار روابط عمومی معاونت سیما گفت: شبکه امید به عنوان شبکه تخصصی نوجوان چیدمان پخش برنامه های خود را متناسب با تقویم تحصیلی مدارس تنظیم می کند. بر این اساس در ابتدای سال تحصیلی جدید و پس از اتمام تعطیلات تابستانه، ساعت پخش برنامه ها از ۲۴ ساعت به ۱۸ ساعت می رسد.

سالم در خصوص تغییرات و کاهش ساعات پخش برنامه های این شبکه توضیح داد: اول مهر ماه ۹۷ برنامه های شبکه از ساعت ۶ بامداد شروع و تا ساعت ۲۴ ادامه خواهد داشت. طبق روال قبل تعطیلات تابستان نیز از ساعت ۲۴ تا ۶ صبح مجموعه ای از تصاویر مستند (برای علاقه مندان تصاویر بی کلام) پخش خواهد شد.

او در خصوص تغییرات محتوایی که در برنامه های شبکه امید رخ می دهد، بیان کرد: برنامه بامدادی از ساعت ۶ تا ۷ صبح با بخش هایی پرنشاط و پر انرژی برای شروع یک روز خوب ترتیب داده شده است. همچین برنامه ویژه بازگشایی مدارس از یکشنبه اول مهر تا پنج شنبه پنجم مهر ساعت ۱۸:۳۰ پخش می شود.

مدیر شبکه امید در خصوص مجموعه برنامه هایی که در فصل پاییز پخش می شود صحبت کرد و درباره نام و محتوای آن ها توضیح داد: سری جدید «جهان ورزش» ویژه نوجوانان، «مگه می شه» (آزمایشگاه علمی خانوادگی)، «تک زنگ» (معرفی نخبگان نوجوان)، «رسانش» (معرفی و بررسی فیلم های ساخته شده برای مخاطب نوجوان در طول چهل سال گذشته)، «بازی ویزیون» (معرفی بازی های مخصوص رده سنی نوجوانان)، «پرانتز باز» (بررسی اتفاقات فرهنگی اجتماعی)، «کاربرانه» (سواد دیجیتال)، «بازی خور» (مسابقه مهارت افزایی)، «نبرد ربات ها» (مسابقه مبارزه نبرد ربات های ایرانی)، «ماجراجو» (رالی نوجوان)، «سر به سر» (کنجکاوی های نوجوانانه)، «دوربین امید» (گزارشی از اتفاقات روز)، «چاپارخانه» (برنامه تعاملی شبکه با مخاطبین) و «ما اینیم دیگه» (ارائه دستاورد های چهل سالگی انقلاب) از جمله برنامه هایی است که قرار است در این فصل پخش شود.

او در خصوص پویانمایی های جدید نیز عنوان کرد: مجموعه های جدید پویانمایی با همکاری مرکز صبا نیز به زودی روی آنتن می رود که شامل مجموعه «جوانمردان» و «شاهنامه» است.

گفتنی است؛ فیلم های سینمایی روزانه شبکه امید نیز به دلیل برنامه های تولیدی عصرگاهی فقط روزهای پنج شنبه و جمعه پخش خواهد شد.

 

نوشته تغییر چهره شبکه امید همزمان با آغاز پاییز اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

مطالب مرتبط