دانلود فیلم ایرانی وقتی برگشتم

دانلود فیلم وقتی برگشتم با کیفیت عالی

دانلود فیلم وقتی برگشتم

 این نسخه ها بالاترین کیفیت ارائه شده و FULL HD هستند.

✅ هر یک از فایل ها بر روی سرورهای داخل و خارج از ایران و با بالاترین سرعت اینترنت شما در دسترستان قرار خواهد گرفت.

✅ این فایل ها توسط شرکت پخش کننده فیلم، آپلود و در اختیار شما قرار گرفته اند و تمامی مبالغ پرداختی مستقیما به حساب تولید کننده واریز می گردد.

✅ بر طبق اعلام تولید کنندگان آثار شبکه نمایش خانگی هر فایل دانلود شده برای استفاده توسط یک خانواده در نظر گرفته شده است لذا حتی المقدور از انتشار فایل خریداری شده برای سایرین خودداری نمایید.

📞 چنانچه نیاز به راهنمایی دارید، تیم پشتیبانی در خدمت شماست. ایمیل: info@salamcinama.ir – شماره تماس ۰۲۱۸۸۳۹۴۲۱۹ (ساعات اداری) – تلگرام: @salamcinema_help

نقد و بررسی فیلم وقتی برگشتم

وقتی برگشتم ، فیلمی احساسی ، فانتزی و با رگه های نوستالژیک است. قصه این فیلم از زبان بهرام است. بهرامی که در کما به سر می برد و شخصیت های زندگی اش را به ما معرفی می کند. شخصیت هایی که هر کدام در جایی از دنیا زندگی می کنند و هر کدام شخصیت منحصر به فرد خود را دارند. و همه دست به دست هم می دهند تا بهرام برگشتی با شکوه از کما داشته باشد. بیشترِ مدت زمان فیلم بر سر معرفی شخصیت ها می گذرد. در سینمایی که همه پرسوناژ ها شبیه یکدیگرند. وجود تفاوت و دنیایی رنگارنگ نفسی تازه محسوب می شود. وحید موسائیان با اتخاب درست شیوه روایت توانسته به هدف خود تا حد زیادی نزدیک شود. کارگردان ماجرا را خطی و یکنواخت تعریف نمی کند. بلکه برای اجرای فیلمنامه از تکنیک هایی مانند فلاش بک و نریشن استفاده شده است. استفاده از این تکنیک ها مهارتی را می طلبد که ثبات روایت را حفظ کند. با وجود تمام اینها فیلم انسجام خود را از اول تا انتها حفظ کرده ، بدون اینکه ذهن مخاطب را در چاله سردرگمی فرو کند. فیلم بازگو کننده عشق است. عشقی که فراموش شده و با برگشت بهرام قرار است دوباره شکل بگیرد. عشقی که قرار است دوباره یک خانواده را به یکدیگر متصل کند. شاید ما در فیلم بیشتر شاهد خیانت و دوری و تنهایی باشیم. اما تمام اینها به عشقی ختم می شود تا تمام شخصیت ها سر جای اصلیشان بازگردند. این فیلم از کلیشه دوری کرده است و دیگر شبیه یک فیلم نیست. این فیلم فقط به درگیر کردن گوش و چشم مخاطب بسنده نکرده است. و وارد ذهن و قلب مخاطب شده است. و موجب شده تا مخاطب فیلم را با قلب و با ذهن خود ببیند. تا لایه ای دیگر از این دنیا را کشف کند. فیلمی فانتزی که از دغدغه های ساده دنیا به دور است. فیلمی که شخصیت های آن هر کدام رفتار های خاص خودشان را برای ایجاد جذابیت دارند. شاید به نظر برسد که بسیاری از شخصیت ها در فیلم اضافه هستند. اما وجود همه شخصیت ها برای ایجاد لایه عمیق تری از عشق ضروری است. اما شاید در انتهای فیلم مرگ خاله قشنگ و خاله فرنگ (که کمی مبهم و نامعلوم بود) غیر ضروری به نظر می رسید. وقتی قرار است همه چیز درست شود مرگی چنین غیر منتظره چه دلیلی می تواند داشته باشد. اما شاید برای توجیه این قضیه بتوان گفت : آدم به ازای بدست آوردن هر چیز ، چیز دیگری را از دست می دهد. فیلم از لحاظ ساختاری هم حرف برای گفتن دارد. از طراحی صحنه فوق العاده شروع کنیم که کاملا با فیلمنامه و ابعاد شخصیتی همخوانی دارد ، و در القای حس کمک به سزایی به کارگردان کرده است. از طرفی دوربین آرام و بی تنش و قاب بندی های خنثی به منظور درستی استفاده شده و تدوین روان به اتصالِ منسجم نماها کمک کرده است. و موسیقی نیز به اصطلاح فوت کوزه گری آخر کار است.

وقتی برگشتم ، فیلمی احساسی است که می تواند مخاطبان خودش را داشته باشد و بیننده را به فکر فرو ببرد. حس و حالی که این فیلم برای مخاطب ایجاد می کند ، فراموش شدنی نیست و می تواند دلنشین باشد.

اخبار و حواشی فیلم وقتی برگشتم

این فیلم ابتدا با نام ” قشنگ و فرنگ ” شناخته و پرده برداری شد اما با توجه به سبک و سیاق فیلم تضمیم گرفته شد نام آن پس از موافقت وزارت ارشاد به وقتی برگشتم.. تغییر پیدا کند و همینطور هم شد.

فیلم وقتی برگشتم در سه کشور ایران ( تهران ) ، امارات ( دبی ) ، فرانسه (پاریس) تصویربرداری شده است.

درباره کارگردان فیلم وقتی برگشتم

وحید موسائیان متولد ۱۳۴۸ در خرم آباد است. وی فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماری است.شروع فعالیت فیلمسازی از سال ۱۳۶۵ در سینمای جوان خرم آباد.عضو آکادمی فیلم آسیا- پاسیفیک استرالیا. ساخت چندین فیلم ۸ میلیمتری و به دنبال آن ساخت فیلمهای کوتاه ۱۶میلیمتری و ۳۵میلیمتری و دریافت جوایز متعدد داخلی و خارجی.ساخت اولین فیلم بلند سینمایی با نام آرزوهای زمین در سال ۱۳۸۰ ، که موفق شد جایزه ویژه هئیت داوران جشنواره مسکو (۲۰۰۲ ) و جایزه شرکت کداک را برای بهترین فیلم اول را از آن جشنواره نصیب خود کند، بدنبال آن جایزه ویژه جشنواره فیلم Mons بلژیک (۲۰۰۳) را نیز دریافت می کند و همچنین جایزه بهترین بازیگر نقش دوم مرد را از بیستمین جشنواره فیلم فجر(۲۰۰۲) .ساخت دومین فیلم بلند سینمایی در سال ۱۳۸۱ با نام خاموشی دریا که در بیش از بیست جشنواره بین المللی از جمله جشنواره ساندنس (آمریکا ۲۰۰۴ ) حضور پیدا می کند و جوایز بهترین موسیقی در چهل و هشتمین جشنواره آسیا- پاسیفیک (۲۰۰۳) و جایزه کلیسای جهانی در پنجاه و دومین جشنواره مانهایم- هایدبرگ( آلمان ۲۰۰۳ ) و جایزه بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه را از جشنواره دوبرونیک (کرواسی ۲۰۰۴ ) دریافت می کند.فیلمهای بعدی تنهایی باد (۱۳۸۳) ،خانه روشن (۱۳۸۴) (برنده جایزه مردمی پنجمین جشنواره بالی اندونزی ۲۰۰۷) ، گوشواره (۱۳۸۵) و فیلم مستند سرزمین گمشده (۱۳۸۵) که در بیست و پنجمین جشنواره فیلم فجر(۲۰۰۷) سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند را از آن خود کرد و همچنین نامزد بهترین فیلم از نگاه ملی وبهترین گارگردانی و بهترین تحقیق نیز شد.ودر اولین جشنواره برترین مستندهای سال (۲۰۰۷)تندیس بهترین تحقیق را دریافت کرد. و برنده تندیس بهترین فیلم مستند از یازدهمین جشن سینمای ایران (۲۰۰۷) شد. و دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند اولین جشنواره سینمای مستند حقیقت (ایران ۱۳۸۶) از آن خود کرد و همچنین نامزد بهترین فیلم مستند آسیا- پاسیفک (استرالیا ۲۰۰۷) گردید.

نوشته دانلود فیلم وقتی برگشتم اولین بار در تیک فیلم. پدیدار شد.

مطالب مرتبط