ماریانو بارروسو رئیس آکادمی سینمای اسپانیا گفت اصغر فرهادی در زمره فیلمسازان بزرگ تاریخ سینما از جمله فلینی و کوروساواست.
به گزارش رسیده،بارروسو در جمع اعضای این آکادمی و گروهی از فیلمسازان جوان در مادرید گفت که ساخت فیلم توسط فرهادی در اسپانیا بسیار اتفاق با ارزشی است.
وی از فرهادی خواست که به فعالیت هنری خود در اسپانیا همچنان ادامه دهد و تاکید کرد که آغوش سینمای این کشور برای او همیشه باز است.
این گروه برای شرکت در یک مستر کلاس فیلمساز ایرانی در محل آکادمی سینما اسپانیا گرد آمده بودند.
فرهادی برای شرکت در مراسم آغاز نمایش عمومی فیلم تازه خود «همه می‌دانند» به مادرید سفر کرده است.
رئیس آکادمی سینمای اسپانیا با ستایش کار تازه فرهادی گفت که فیلمساز ایرانی با شگفتی فیلمی کاملا اسپانیایی ساخته است.
اصغر فرهادی در پاسخ به سوالی در باره تجربه چالش زبان در کار با بازیگران گفت: طبیعتا این امر یک چالش است ولی امتیازهایی هم برای کارگردان به همراه می اورد.
وی توضیح داد : وقتی از طریق مترجم با بازیگر صحبت می شود زیاده گویی ها و شرح و بسط اضافی در کار نیست و مستقیم و روشن خواسته کارگردان به بازیگر منتقل می شود.
به گفته وی گاهی زیاده گویی و توضیح بسیار ،خود سبب سوتفاهم می شود. وی اضافه کرد:این شرایط کارگردان را وادار میسازد تا به چشمها، رفتار و حرکات بازیگران بیشتر توجه کند که این مساله امتیاز مهمی است.
فیلم تازه فرهادی از جمعه شب در سینماهای سراسر اسپانیا به نمایش درآمد.
چهارشنبه شب نیز نمایش ویژه ای در دو سالن مجموعه سینمایی کایائو مادرید صورت گرفت که در آنوزرای فرهنگ و دارایی اسپانیا به همراه بازیگران و صدها تن از اهل هنر و فرهنگ این کشور شرکت کردند.
آکادمی سینمای اسپانیا به تازگی اصغر فرهادی را به عنوان عضو افتخاری هیات امنای این آکادمی معرفی کرد.

نوشته رئیس آکادمی سینمای اسپانیا: اصغر فرهادی در زمره کارگردانان بزرگ تاریخ سینماست اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

مطالب مرتبط