برای سومین سال پیاپی، نشان و جایزه هنر معاصر ویستا که در پی اهمیت بخشیدن به ایده هنری است مهرماه فراخوان منتشر می کند.
به گزارش رسیده،دکتر پریسا پهلوان، مدیر گالری ویستا با اعلام این خبر گفت: این روزها در نشست هایی با داوران دوره های گذشته، هنرمندان و صاحب نظران هنر در حال ارزیابی دو دوره برگزار شده نشان و جایزه هنر معاصر ویستا هستیم و به موازات آن متن و جهت گیری فراخوان دوره سوم در دست تدوین است.
او با اعلام این نکته که مبلغ ریالی این جایزه ۳۰ میلیون تومان است که به طرح برتر اهدا می شود تا بتواند اثرش را خلق کند و در گالری ویستا به نمایش گذارد گفت:”ایده هنری زیر ساخت آفرینش هنری ست، متاسفانه به این مهم چنان که باید توجه نشده است و ما بر آنیم با این جایزه توجهات را به فکر و اندیشه ای که اثر هنری را خلق می کند، جلب کنیم.
پهلوان افزود : عنصر ایده در عصر هنر معاصر ارزشی دو چندان یافته است و برپایی جایزه ای با این محوریت در ایران اتفاقی ست که مشابه خارجی ندارد.
مدیر گالری ویستا خاطر نشان کرد: در این جایزه روی تهیه پروپوزال تاکید داریم؛ زیرا متوجه شدیم این نکته ای ست که گاه سبب می شود در عرصه های بین المللی، طرح ها و پروژه های هنرمندان مان پذیرفته نشود.
برپایی نمایشگاه طرح های منتخب و تقدیر از یک فرد یا نهاد که در طول سال گذشته در هنر معاصر فعال بوده دیگر بخش های این جایزه است.

نوشته سومین جایزه هنر معاصر ویستا فراخوان می دهد اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

مطالب مرتبط