نمایشگاهی از میراث مکتوب سینمای ملی، همزمان با روز ملی سینما در موزه کتاب و میراث مستند سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افـتتاح می‌شود.

به گزارش مهر، نمایشگاهی از اسناد، نشریات، عکس‌ها، پوسترها و تجهیزات و ابزار سینمایی به بهانه یکصد و هجده سالگی سینما در ایران، همزمان با روز ملی سینما، از روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ساعت ۹ صبح در موزه کتاب و میراث مستند ایران در سازمان اسناد و کتابخانه ملی افتتاح می‌شود.

در این نمایشگاه، برای نخستین بار تعدادی از اسناد دولتی و تصاویر به نمایش در نیامده به همراه آرشیوی از اخبار مهم سینمایی در یک قرن حضور این هنر-صنعت در ایران در معرض دید عموم قرار گرفته است.

به همین مناسبت و همزمان با افتتاح این نمایشگاه نسخه بازسازی شده‌ فیلم سینمایی «گاو» ساخته داریوش مهرجویی تولید سال ۱۳۴۸ با یادی از آقای بازیگری سینمای ایران برای عموم به نمایش در می‌آید.

این نمایشگاه که ادای دِینی به استاد فقید سینمای ایران؛ «عزت‌الله انتظامی» خواهد بود، تا شنبه ۳۱ شهریور از ساعت ۸ تا ۱۶ در موزه کتاب و میراث مستند ایران واقع در بزرگراه حقانی (غرب به شرق)، بلوار کتابخانه ملی، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، موزه کتاب و میراث مستند ایران برقرار است.

نوشته میراث مکتوب سینمای ملی در کتابخانه ملی به نمایش گذاشته می‌شود اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

مطالب مرتبط