مسئول امور استان های جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با اشاره به استقبال خوب مردم از نمایش های مردمی در استان ها بیان کرد: در روزهای برگزاری جشنواره سی و یکم، ۱۶ فیلم کودک و نوجوان ایرانی و خارجی در ۳۲ منطقه از کشور در ۱۰ سانس ویژه هر شهر نمایش داده شدند.

به گزارش رسیده، سید حسین سیدی مدیر عملکرد سازمان سینمایی و مسئول امور استان های سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با اشاره به استقبال خوب مردم از نمایش های استانی در طی روزهای برگزاری این رویداد بیان کرد: امسال همزمان با برگزاری جشنواره در اصفهان در ۳۲ منطقه از کشور ۱۶ فیلم ایرانی و خارجی نمایش داده شد. این استان ها به دو گروه تقسیم می شدند. گروه اول شامل ۱۷ استان و گروه دوم شامل ۱۵ استان بودند. از میان ۱۶ فیلم نیز ۵ فیلم غیرایرانی و ۱۱ فیلم دیگر فیلم های ایرانی بودند.

وی افزود: با توجه به این که تجربه نمایش های فیلم های کودک و نوجوان در سایر استان ها همزمان با اصفهان برای اولین بار آن هم در فصل تابستان صورت می گرفت، استقبال خوبی از این بخش انجام شد. در هر منطقه ۱۰ سانس نمایش برگزار شد و می توان گفت در شهرهای اهواز، مشهد، آبادان، قم، شیراز استقبال بیشتر از سایر مناطق بود.

سیدی با اشاره به نمایش فیلم های خاطره انگیز سینمای کودک و نوجوان در بوستان ها و فضاهای باز شهری نیز خاطر نشان کرد: ۵ فیلم خاطره انگیز سینمای کودک و نوجوان از جمله «گلنار»، «پاتال و آرزوهای کوچک»، «دزد عروسک ها» و… نیز در بوستان ها، سراهای محله و فضاهای باز شهری همزمان با سالن های سینما در استان ها به طور رایگان برای عموم مردم نمایش داده شدند که این بخش نیز مورد توجه قرار گرفت و به گسترده تر شدن جشنواره در سطح کشور کمک کرد.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به دبیری علیرضا رضاداد ۸ تا ۱۴ در شهر اصفهان برگزار شد.

نوشته نمایش ۱۶ فیلم کودک و نوجوان در ۳۲ منطقه از کشور اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

مطالب مرتبط