گروه فیلم و تئاترِ وَناگهان با همکارىِ تماشاخانه‌ مهرگان نخستین دوره‌ى رپرتوارِ تخصصى براى تک بازیگرِ زن را (نمایشِ مونولوگِ زنانه) برگزار مى‌کند.

به گزارش رسیده،گروه وَناگهان بناست در سال ٩٧ با پنج عنوان نمایش، «فقط برای یک‌شب» روى صحنه رود. این نمایش‌ها از متونى روى صحنه خواهند رفت که به‌تازگی نوشته شدند، متن‌هایی که براى نخستین بار روى صحنه مى‌روند و نویسنده‌ى ایرانى دارند؛ یکى از اهداف اصلىِ این رپرتوار دست یافتن به متون نمایش زبانِ فارسى براى بازیگرانِ زن است. این رپرتوار تلاش می‌کند براى بازیگران زن جوان یا بازیگرانِ حرفه‌اى‌تر شرایط ویژه‌اى را فراهم کند تا بتوانند در یک رقابت در کنار یکدیگر با تماشاگر و داوران و متخصصان توانمندى خود را محک زنند.
رپرتوار وناگهان با نمایش «اتاق آخر» نوشته‌ى امیرحسین ناظرى، به کارگردانى صبا آزادى، شنبه ۵ آبان ٩٧ برگزار خواهد شد، بازیگر زنِ این نمایش فاطمه نوروزى است، طراح نور روزبه حسینی، آهنگساز: آراد عسگری، طراح گرافیک: بهداد شیرمحمدی و ساخت تیزر آن را علی ضیاسعیدی به عهده دارد. نسترن خدادوست و امیرحسین علی‌پور، گروه اجرایی نمایش و مهسا ترکمان عکاس هستند؛ این نمایش خود، کاری از گروه فیلم و تئاترِ وناگهان است.
اما چهار نمایشِ دیگرِ این رپرتوار تا پایان سال به شرحِ زیر است:
صعصعه: نویسنده و کارگردان: بهرنگ بقایی ۸/۲۶
ای کاش زودتر فهمیده بودم آن‌چه در چشمان‌ات می‌گذشت: نویسنده و کارگردان: روزبه حسینی۹/۲۴
آلبوم عکس خانم اشمیت یا چیزی شبیه این: نویسنده: پژند سلیمانی /کارگردان: سارا داروفروش ۱۰/۲۹
خانم ایکس: نویسنده و کارگردان: جواد عاطفه ۱۲/۲۵
این رپرتوار به دوصورتِ تک فروش و خرید بلیط حامى از طریق سایت تیوال قابل حمایت و بلیط آن قابل خریداری است و شیوه‌ی تازه‌ای را برای تأمین نیاز اولیه گروه اجرایی پیش گرفته است. (جهت حمایت از این اتفاق مستقل تئاتری و اطلاعات بیشتر درباره‌ی چگونگی آن به سایت تیوال مراجعه کنید که از ظهر امروز، چهارشنبه ۲ آبان قابل دسترسی و بهره‌وری خواهد بود)
اما اعضای برگزارکننده‌ اصلی و پوشش‌دهنده‌ امور اجرای رپرتوار از گروه و ناگهان، بدین شرح هستند: مجری طرح: گروه فیلم و تئاتر «وَ ناگهان»، مدیر اجرایی: نسترن طاها، تبلیغات مجازی: نسترن خدادوست، عکاسان: رسول نورمحمدزاده و محمد گل‌محمدی، طراح لوگو و پوستر رپرتوار: پانته‌آ قاسمی، ساخت تیزر: علی ضیاسعیدی و سرپرست گروه: روزبه حسینی است.
نمایش «اتاق آخر» نوشته‌ى امیرحسین ناظرى، به کارگردانى صبا آزادى، به عنوان نخستین نمایش رپرتوار و ناگهان، شنبه ۵ آبان ٩٧ ساعت ۲۰ در تماشاخانه‌ی مهرگان سالن یک، تنها یک بار روی صحنه خواهد رفت.

نوشته «وَناگهان» رپرتوارِ نمایش مونولوگ زنانه برگزار می‌کند اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

مطالب مرتبط