با فرا رسیدن ماه محرم الحرام و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت سید الشهدا علیه السلام، شبکه های نمایش با پخش ۷ فیلم سینمایی ایرانی و شبکه تماشا سه سریال ویژه این ایام همراه با مخاطبان خواهند بود.

به گزارش رسیده، «سکوت خدا»، «بیا می بخشیم»، «چهارگاه»، «سجده عشق»، «صدای پای خدا»، «تکیه بر خورشید» و «مردی شبیه باران» از جمله فیلم های هستند که از شنبه ۲۴ شهریورماه تا جمعه ۳۰ شهریور، ساعت ۱۳ از شبکه نمایش پخش می شوند.

«سربداران»، «هاتف»، «قصه های جزیره»، «سرزمین آهن» سریال هایی هستند که در این ایام از شبکه تماشا پخش می شوند.

فیلم تلویزیونی «سکوت خدا» به کارگردانی راما قویدل، شنبه ۲۴ شهریور ماه پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم داد: رعنا کمالی به‌عنوان پرستار وارد خانواده محمودیان می‌شود. نرگس محمودیان زنی ۵۰ ساله است که سال‌هاست به بیماری ناشناخته‌ای مبتلاست. نرگس دو فرزند به نام‌های امیرمحمد و هدی دارد. هدی با مهندسی به‌نام حامد ازدواج کرده است. رعنا، عراقی و متولد کربلاست. امیرمحمد پس از آن که همسرش او را ترک کرده مدتی دچار افسردگی شده و به‌تازگی از بیمارستان مرخص شده است. هدی مخالف حضور رعناست چون معتقد است عراقی‌ها بهداشت مناسبی ندارند اما وقتی می‌بیند مادر حس خوبی دارد و دیگر از مردن حرف نمی‌زند رضایت می‌دهد…

در این فیلم، پروانه معصومی، بهناز جعفری، امیر آقایی و مهسا کرامتی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

سینمایی «سجده عشق» از فیلم های سینمایی شبکه نمایش است که روز سه شنبه، ۲۷ شهریور، برابر با هشتم محرم از این شبکه پخش می شود.

مـراد بعد از سه سال از زندان آزاد می‌شود. مراسم عزاداری و سوگواری سالارشهیدان امام حسین (ع) برپاست.

او سراغ خانواده و اقوام خود می‌رود، اما از طرف آنها طرد شده‌ و مورد بی مهری قرار می‌گیرد، اما در لحظه آخر، بزرگ خانواده (عمویش) یک موقعیت در اختیارش می‌گذارد که مراد با خودروی او کار کرده و در این ۱۰ روز خود را نشان دهد و مراد پس از به امانت گرفتن خودرو و شروع کار، با ماجرایی روبرو می‌شود …

در این فیلم، رامبد شکرابی، سیاوش طهمورث، سعید علیخانی، سعیده عرب و مرحوم داوود اسدی بازی کرده اند.

فیلم سینمایی «مردی شبیه باران» به کارگردانی و نویسندگی سعید سهیلی محصول ۱۳۷۵ روز جمعه ۳۰ شهریور ماه مصادف با روز تجلیل از اسراء از این شبکه پخش می شود.

داستان فیلم درباره منصور یک فرمانده است که به اسارت دشمن درمی‌آید. او موجی است و چیزی از گذشته‌ی خود به یاد نمی‌آورد. قتلی در میان اسرا اتفاق می‌افتد. اسرا به منصور مضنون هستند، اما او توان دفاع از خویش را ندارد. یکی از اسرا تصمیم به قتل او می‌گیرد و همسرش که به اسارت درآمده است یک‌تنه به دفاع از او برمی‌خیزد.

در این فیلم ابوالفضل پورعرب، حسین انصاری، فاطمه صامتی نقش آفرینی کرده اند.

 شبکه تماشا سریال ویژه محرم پخش می کند

جدول پخش شبکه تماشا با پخش ۴ سریال «سربداران»، «هاتف»، «قصه های جزیره»، «سرزمین آهن» به روز می شود.

«سربداران» اولین مجموعه تلویزیونی تاریخی پس از انقلاب اسلامی به کارگردانی محمدعلی نجفی است. که از امشب، سه شنبه، ۲۰ شهریورماه، ساعت ۲۰ از شبکه تماشا پخش می شود.

داستان این مجموعه تلویزیونی بر اساس قیام سربداران خراسان به رهبری شیخ حسن جوری و همچنین عملکرد مردم باشتین علیه استیلای مغول بر ایران و عکس‌العمل مغولان ساخته شده‌است. حوادثی که در این مجموعه تلویزیونی روایت می‌شود٬ به قرن هشتم هجری (۷۸۸-۷۳۶ق) برمی‌گردد.

سریال «هاتف» به تهیه کنندگی نعمت چگینی و کارگردانی داریوش یاری است که با حال و هوای ایام محرم، از امشب، ۲۰ شهریور، ساعت ۲۱ از شبکه تماشا پخش خواهد شد.

در این سریال خواهیم دید: در روز عاشورا، ابراهیم در کربلا بر اثر حمله قلبی می‌میرد. دخترش ریحانه پیگیر آخرین گفته ناتمام پدر می‌شود. این پیگیری ریحانه را رو در روی خانواده و زندگی زناشویی‌اش قرار می‌دهد اما ریحانه اعتقاد دارد که عدالت نمی‌تواند در پشت در خانه آدم جا بماند.

زیبا بروفه، سید مهرداد ضیایی، بهزاد خداویسی، مریم بوبانی، کمند امیرسلیمانی، حمیدگودرزی، محمد حاتمی، شهرام قائدی، محمد فیلی، کاظم بلوچی، مریم کاویانی و الهه حسینی از جمله بازیگران این سریال هستند.

همچنین سریال های نوستالژی «قصه های جزیره» ساعت ۲۲ و «سرزمین آهن» نیز ساعت ۱۹ به روی آنتن می روند.

نوشته ویژه های محرم در شبکه های نمایش و تماشا اولین بار در بانی فیلم پدیدار شد.

مطالب مرتبط